Ad: Viac psov – menej detí

„S trochou fantázie možno vidieť v slovenských čepcoch malú obdobu pokrývok hlavy žien v iných civilizáciách, napríklad v moslimskej. Sú to civilizácie, kde nemajú problémy s vymieraním obyvateľstva.“ píše bývalý minister spravodlivosti Ján Čarnogurský vo svojej glose Menej detí – viac psov (Sme, 28.10.2002). Podobne sa vyjadril na adresu žien jeho kolega poslanec Mikloško, podľa ktorého vraj ženy majú byť poddané svojim mužom, rešpektovať ich a slúžiť im.

Neviem, čo spôsobilo protiženské ťaženie politikov KDH. Zdá sa, že úspešných voľbách padli všetky zábrany a páni politici konečne hovoria to, čo si vlastne o ženách myslia a čo sa do volebného programu napísať báli. Je vôbec možné, aby dlhoročný poslanec NR  nerešpektoval Ústavu SR, kde sa jasne hovorí: „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach.“? To ani nehovorím o medzinárodných dohovoroch počnúc Všeobecnou deklaráciou ľudských práv. Ak sa pán poslanec necíti byť nimi viazaný, mal byť vykonávať funkciu cirkevnú a nie politickú. Poddanstvo bolo zrušené už dávno.

Bývalý minister spravodlivosti dával už v minulosti najavo nedostatok porozumenia voči všeobecne uznávaným ľudským právam. Napr. v časopise Fakty, február 2001 hovoril o liberálnej demokracii ako o ideológii „opierajúcej sa o peniaze a tragikomickú koncepciu občianskych práv“. Verejne deklarovať postavenie žien v moslimských krajinách ako vzorový spôsob riešenia demografických problémov je ale vrcholom intolerancie. Práve v niektorých moslimských krajinách ženy nemajú základné ľudské práva, nemôžu voliť, sú tvrdo trestané za to, keď chcú od muža alebo keď sa chcú slobodne rozhodnúť o životnom partnerovi proti vôli otca. Podľa šárija má slovo muža dvojnásobnú cenu ako slovo ženy. Presvedčiť súd, že žena bola bitá, týraná alebo znásilnená alebo jednoducho len dosiahnuť rozvod je aj dnes veľmi ťažké ak nie nemožné. Žena, ktorá oznámi znásilnenie a nepodarí sa jej ho dôveryhodne dokázať, riskuje trest za cudzoložstvo.

Nie náhodou prijal Európsky parlament Rezolúciu ženy a fundamentalizmus, v ktorej jasne odsudzuje náboženský fundamentalizmus, obmedzujúci práva žien. Že sa nemusí jednať len o moslimské náboženstvo, to nám predstavitelia KHD jasne dokumentujú svojimi poslednými výrokmi. A najhoršie na tom je skutočnosť, že si to u nás jednoducho dovoliť môžu.

Reklamy

,

  1. Pridaj komentár

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: