Kandidujem do Európskeho parlamentu za Stranu zelených

Šanca pre váš lepší život: budem presadzovať, aby nie národné štáty, ale EÚ bola garantom ľudských a sociálnych práv pre všetkých ľudí. Zaručí to stabilitu a širší rozsah práv, ako sú schopní úzkoprsí slovenskí politici akceptovať, a vytvorí základy do budúcnosti pre skutočne rovnoprávne postavenie žien a znevýhodnených skupín v celej Európe. Charta ľudských práv ako súčasť Lisabonskej zmluvy tvorí pre to dobrý základ a rovnako ako Európski zelení podporujem jej definitívne prijatie.

Som za posilnenie európskeho modelu solidarity – súhlasím s Giddensom, že EÚ si nemôže dovoliť nemať spoločnú sociálnu politiku. Sociálna spravodlivosť a solidarita, kvalitné a odstupné verejné služby, zamestnanecké a spotrebiteľské práva a bezpečnosť zdravia sú dôležitými hodnotami v celej Európe. EÚ by mala mať viac kompetencií v oblasti ochrany zdravia a životného prostredia, pretože tieto otázky nepoznajú hranice nielen v riešeniach, ale i v ich následkoch.

Podporujem trvalo udržateľné riešenia ekonomickej krízy tak, aby viedli k zodpovedným rozhodnutiam a vytvoreniu nových pracovných miest. Našim vzorom musia byť krajiny ako Nemecko a Rakúsko, ktoré dokazujú, že zelená ekonomika je možná.

Chcem, aby bolo Slovensko nútené urobiť viac pre ženy a rodiny s deťmi a poskytnúť im zázemie a služby, aké majú v iných krajinách EÚ, napr. vo Francúzsku, aby Lisabonské ciele v oblasti zosúladenie pracovného a súkromného života boli aj u nás uvádzané do praxe. Skutočné zrovnoprávnenie žien je ešte v nedohľadne – EÚ musí pre to urobiť viac ako doteraz. Rodový rozdiel v zárobkoch, ktorý je u nás cca. 25% a v celej EÚ 15%,  je neakceptovateľný. Násilie páchané na ženách je vážny problém, ktorého riešenie je potrebné zakotviť v záväznej smernici. Sociálna situácia rozvedených a slobodných matiek a ich detí, žijúcich často na hranici chudoby, a feminizácia chudoby a staroby je výzvou hodnou skutočných opatrení.

Budem sa zasadzovať za udržanie a ďalšie posilňovanie európskeho modelu sekulárnej demokracie a práva ateistov, ktorí tvoria veľkú skupinu a napriek tomu ich u nás nik politicky nezastupuje.

op_bb

viac na www.volimzelenych.sk

Reklamy
  1. #1 by tenario on 30. novembra 2009 - 23:36

    Gratulujem ku clanku Nemravná Biblia (Ad: Nemravná sexuálna výchova)

    Ine som zatial necital. 🙂

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: